ROZVRHAktuálně tančíme každé úterý na adrese budovy Krašovská Aktivity centrum Plzeň

        - Krašovská 1696/30

        - 323 00 Plzeň                  

                  - sál A16

        

Út - 18:00 - 19:00                  PortDeBras™                                 Kurz/Jednotlivé lekce

Út - 19:00 - 20:00                 Lady Bachata                                  Kurz/Jednotlivé lekce

Út - 20:00 - 21:00                 Taneční Fiesta (sudé týdny)         Jednotlivé lekce

                                                                    Fit Dancing (liché týdny)              Jednotlivé lekce

Čt - 18:00 - 20:00                 Choreo(grafie) - letní měsíce   

So/Ne - Taneční maraton (4h) - Dle upřesnění lektorky      


PortDeBras

PortDeBras™ je systém protažení a posilování těla určený tanečníkům i netanečníkům. Jeho autory jsou ruský choreograf Vladimir Snezhik a španělský fitness trenér Julio Papi. Představuje zážitek "body and mind", dochází tedy během něj k zaměření na vlastní pohyb, prožitek, uvolňování a soustředění mysli. Během lekce dochází za pomocí jednoduchých sekvencí k posilování správného držení těla a nenásilnou formou se lze dobrat toho, že se jedinec ladně "tanečně" pohybuje i bez předchozí taneční průpravy.

S sebou: Baletní piškoty (případně protiskluzové ponožky, tančit lze taktéž naboso), ručník, vodu, příjemné upnutější oblečení (ideálně například legíny a top).

Lady bachata

Bachata je jeden z nejjednodušeji zvládnutelných latinskoamerických tanců, což mu ovšem neubírá na působivosti, ani na prožitku z pohybu. Lekce je určena pro začátečnice až středně pokročilé dámy.

S sebou: na první hodinu lze vzít baletní piškoty (případně protiskluzové ponožky), na další pak již doporučuji taneční obuv vhodnou do interiéru (může být na nižším podpatku), ručník, vodu, příjemné oblečení, v němž si budete připadat ženská a sexy (velmi vhodná je kratší sukně, ale hodí se také vršek v kombinaci s legínami apod.)


Choreo

Tanec neznamená vždy se soustředit pouze na jeden styl, jeden základní krok apod. Pro ty, kdo se rádi zapojí do tanečních aktivit, které v sobě kombinují různé prvky i taneční styly, jsme zařadili "choreo" lekce. Na těchto je hlavním vodítkem hudba, zvolená píseň, kterou interpretujeme. Vzhledem k tomu, že hudební doprovod může být rozdílný, jsou choreografie dále členěny na dvě dílčí sekce "Taneční řádění" a "Taneční svádění".

Taneční řádění

Pro tyto choreografie je volena veselá, živá, energií nabitá hudba. Z hlediska tanečních stylů je možné očekávat prvky latinskoamerický tanců (klasických i moderních), street dance, muzikálového tance apod. Tanečně řádíme většinou na podpatcích (nejedná se o pravidlo) 😉

Taneční svádění

V tomto typu choreografií je spoléháno spíše na lyrickou, pomalejší, emotivní hudbu. Z tanečních stylů je možné očekávat prvky Port De Bras, street dance, lyrical dance, flirt dance apod. Taneční svádění probíhá častěji bez podpatků, naboso nebo v tanečních "keckách" (nejedná se o pravidlo).

Oba typy choreografií mají společné, že se při nich nesoustředíme jen na taneční kroky prováděné každým jednotlivcem zvlášť. Účastníci mají možnost se zapojit do společné choreografie, při níž jsou využívány také různé výrazové prvky (lehce zapojíme také naše "herecké" schopnosti, tedy například nejrůznější obličeje apod.).

Ceník

Cena za hodinu

Jednorázové platby

150 Kč

Cena za hodinu

S předplacením kurzu

130 Kč

Cena za hodinu

Choreografie - 2 hodiny

250Kč

Ceník za sokroumou lekci

30 minut

200Kč