Často kladené otázky

Existuje věkové omezení pro účast na Vám pořádaných tanečních lekcích?

Výuka tance je pořádána pro dospělé osoby, tedy pro jedince starší 18 let. (V případě zájmu mladších osob je nutné nejprve podobnou žádost konzultovat s lektorkou.) Horní věková hranice stanovená není.

Můžu se zúčastnit, když trpím chorobou?

Nakažlivá onemocnění možnost účasti na lekcích vylučují. V případě chronických neinfekčních chorob nebo nejrůznějších zranění či pohybových omezení záleží na zvážení každého zájemce – tento ručí za své zdraví ve výuce. V případě přihlášení do kurzu je doporučeno sdělit (nejlépe v soukromí) zdravotní omezení lektorce.

Co si s sebou mám vzít na lekci?

Co si vzít s sebou na taneční hodinu nebo akci je uvedeno u každého z tanečních stylů zvlášť v oddílu "Rozvrh" webové stránky.

Můžu se jako muž přihlásit na hodiny bachaty?

Prozatím bohužel ne. Nesnažíme se muže omezovat, ovšem aktuálně výuka tohoto tance probíhá nikoli v párech, ale pro jednotlivce a je pohybově stylizovaná pro dámy. Pro muže se tedy nehodí.

Potřebuju na hodinu bachaty speciální obuv?

Pro zapojení do hodin bachaty není nutné mít specifickou taneční obuv na vysokém podpatku. Některé dámy takové boty nosí, jiné si poradí bez nich. Vždy je ovšem nutné mít nohy obuté, a to do bot vhodných do prostor sportovních sálů tak, aby tyto nešpinily nebo jiným způsobem neničily podlahu, byly pro Vás příjemné a bezpečné pro okolí (v případě obuvi s podpatky je doporučeno pořídit na tyto chrániče).

Musím mít předchozí zkušenosti s (konkrétním) tancem

Zkušenosti v minulosti nejsou pro zapojení do kurzu podmínkou. Zásadní je mít chuť tančit a nebát se toho, že třeba někdo jiný už bude mít s tancem svou vlastní zkušenost. Tanečníci, kteří s tancem obecně či s nějakou novou taneční disciplínou začínají, zpravidla po třech nebo čtyřech lekcích bez problémů fungují i v kurzu, který není určený pouze pro začátečníky. V lekcích je výuka přizpůsobována jak těm, kdo již zvládají některý prvky, tak těm, kdo si je teprve "osahávají".

Nejsem tanečník/tanečnice baletu. Má pro mě význam navštěvovat hodiny Port De Bras?

Ano, určitě má. Při zhlédnutí popisu dané stylu "tance" je možné se přesvědčit, že se jedná o disciplínu vhodnou prakticky pro každého. Z baletu sice vychází, ovšem nezahrnuje taneční dril tak jako u klasických tanečníků, který je vysoce náročný na fyzickou kondici
a tělesné předpoklady jednotlivce. V případě Port De Bras se jedná o posilovací, strečinkovou aktivitu ze sféry body and mind, která je určena právě širokým masám a která Vás nenásilně přivede k tomu, že se budete umět vyjadřovat tanečním způsobem.

Jsem spíš stydlivý typ. Mám vůbec tanec u Vás zkoušet?

V kolektivu je podporována dobrá nálada a přátelská atmosféra. Navíc se snažíme dodržovat "taneční desatero", které například ošetřuje to, že se Vám druzí nebudou posmívat, nebo špatně hovořit o Vašich tanečních schopnostech. Znění celého desatera si můžete najít v příslušné záložce webu.

Můžu si přijít tanec u Vás nezávazně vyzkoušet?

Ano. Každý zájemce má možnost se bezplatně zúčastnit jedné ukázkové lekce od každého tanečního stylu, v němž aktuálně probíhají kurzy. Stačí, když se ozvete skrze kontaktní formulář umístěný na webu (v případě, že máte osobní kontakty na lektorku, lze ji informovat o zájmu také emailem, nebo telefonicky). Pro zkušební hodiny platí stanovené všeobecné obchodní podmínky (VOP) stejně, jako platí pro tanečníky již zapsané do kurzu. Na konci hodiny se pak s lektorkou domluvíte, zda budete mít zájem zapsat se do kurzu.